DZIEŃ KSIĄŻKI

Dnia 05.12.2019r. wybrani uczniowie klasy VI i VII oraz Karolina Golka z kl. VIII wystawili przedstawienie o tematyce czytelniczej, które przygotowali pod okiem pani Bibliotekarki. W przedstawieniu pt. ,,Strajk w bibliotece” pojawiły się postaci z różnych znanych lektur, które postanowiły strajkować gdyż, jak twierdzą  - dzieci nie chcą czytać książek. Postaciami byli:

Jagienka z Krzyżaków – Weronika Pachurka

Nel z W Pustyni i w Puszczy – Lena Wójcik

Drwal z Czarnoksiężnika z Krainy Ozz – Maciej Ciepły

Zenek z Ten Obcy – Mikołaj Rączka

Albus Dumbledore – Sebastian Kurkowiak

Kot z Alicji w Krainie Czarów – Natalia Chudzińska

Uczniowie świetnie wykonali aktorskie zadanie, dzięki czemu przedstawienie podobało się widzom. Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło podsumowanie konkursów, które przeprowadzone były w miesiącu bibliotek szkolnych. W konkursie, w którym uczniowie podjęli zadanie dopisania dalszej historii bohatera książki ,,Mieszko piłkarz nad piłkarzami” pierwsze miejsce zdobył Kacper Olender. W konkursie plastycznym na projekt okładki do książki pt. ,,Cukierku, Ty Łobuzie” najlepsze prace wykonali F. Waściński, A. Klauza, M. Szeląg.

Opublikowano: 07 stycznia 2020 18:16