WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI

12 grudnia 2019 r. uczniowie klas V i VI wraz z wychowawcami oraz kilkoro uczniów klasy VII pojechali na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Zwiedzanie kopalni rozpoczęło się od zjazdu 600 m pod ziemię, gdzie uczniowie podążali podziemną trasą turystyczną, dowiadując się wielu ciekawych informacji o kopalni i sposobie wydobywania soli. Uczestnicy wycieczki podziwiali skały z białej soli, a także unikalną różową, która powstała z odparowania mórz i oceanów. Każdy zabrał do domu kawałek znalezionej przez siebie soli. Następnie, wszyscy udali się do jednej z komór, w której znajduje się scena, i gdzie został pobity rekord Guinessa w kategorii najniżej odbywającego się koncertu muzycznego na świecie. Nasi uczniowie również mieli okazję stanąć i zaśpiewać na tej scenie. Po dwugodzinnym zwiedzaniu, wycieczkowicze cali i zdrowi wyjechali na powierzchnię i zadowoleni wyruszyli w podróż powrotną do domu.

Opublikowano: 05 stycznia 2020 12:11