Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W dniu 9 listopada br. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie oraz przedszkolaki uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowanej przez swoich rówieśników.

Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Narodowego. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Opublikowano: 09 listopada 2018 20:47