VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018r. w naszej szkole zorganizowano VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to dzień symboliczny, który ma na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Komisja składająca się z nauczycieli matematyki oraz przedstawicieli klas IV-VIII egzaminowała uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły z tabliczki mnożenia. Osoby, które bezbłędnie rozwiązały pięć przykładów w czasie dwóch minut otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Chętni uczniowie dodatkowo wzięli udział w Turnieju Zagadek i Łamigłówek.

Taki dzień pokazuje, jak bardzo ważna i przydatna jest umiejętność posługiwania się tabliczką mnożenia nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w codziennym życiu.

Opublikowano: 02 października 2018 15:11