AKADEMIA DOCIEKLIWYCH

Powietrze jako jeden z najistotniejszych składników naszego środowiska, powinno być poznawane i badane w ramach procesu edukacyjnego już od pierwszych lat nauki w szkole. W trakcie edukacji należy umożliwić uczniom poznanie różnych obliczy powietrza. Jednym z pierwszych etapów powinno być potwierdzenie jego istnienia i zbadanie jego podstawowych własności najbardziej istotnych dla życia na Ziemi.W nawiązaniu do omawianej tematyki zajęć „Siła powietrza” uczniowie kl. III pod czujnym okiem swojej wychowawczyni przeprowadzili doświadczenia, aby odpowiedzieć sobie na pytania: Czy powietrze istnieje, ile waży oraz  jakie ma właściwości? Dzieci były zachwycone tymi eksperymentami, podejmowały próby stawiania hipotez i wyciągania wniosków z obserwowanych zjawisk.

Opublikowano: 28 lutego 2018 16:44