II MIEJSCE NASZYCH UCZNIÓW W ZIMOWEJ SPARTAKIADZIE SPORTOWEJ

Dnia 02.02.2018 r. w SP nr 1 w Koźminie Wlkp. odbyła się (oczywiście z naszym udziałem) kolejna już Zimowa Spartakiada Szkół Podstawowych. Jak co roku zawody rozgrywane były w kilku konkurencjach i wzbudzały zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli wiele emocji.

Rzuty do celu to konkurencja skierowana do najmłodszych drugo i trzecioklasistów. Naszą szkołę w powyższej konkurencji reprezentowali Adam Serek oraz Marietta Kosmalska, która zdobyła II miejsce.

Sztafetę tworzyli Karolina Golka, Maria Markuszewska, Mikołaj Drewniak oraz Antoni Serek. Wywalczyli oni najwyższe podium. Bardzo się z tego cieszymy, tym bardziej, że sztafeta była zwykle nasza piętą achillesową.

Pozostałe konkurencje reprezentowane były przez następujących uczniów:

• Strzał na bramkę – Mikołaj Drewniak
  • Kręgle – Amelia Pawlak, która wróciła ze złotym medalem
  • Tenis stołowy – Wirginia Kaszuba – II miejsce i Kacper Fabisiak  także II miejsce
  • Skoki na skakance – Gabriela Nyczka – III miejsce
  • Rzut piłka lekarską – Mateusz Żabiński - III miejsce
  • Warcaby – Karolina Golka oraz Antoni Serek

Osiągnięte przez naszych uczniów wyniki w poszczególnych konkurencjach uplasowały nas drużynowo na zaszczytnym II miejscu. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć.

W tym miejscu mały apel do rodziców i dzieci.

Drodzy rodzice ze względu na to, że co roku mamy braki zawodników do konkurencji warcaby, proponuję przypomnieć sobie tę prosta grę i zaszczepić u swoich dzieci pasję do tej jakże rodzinnej rozrywki!!!!!!!

Opublikowano: 03 lutego 2018 12:47