Szkolne Koło Caritas jest organizacją działającą na terenie szkoły pod kierunkiem Dyrektora Szkoły, włączającą się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywno-opiekuńczo-wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Opiekunami Koła są nauczyciele Agnieszka Misiak oraz Jolanta Goździela.

Zarząd:

Przewodnicząca: Wirginia Kaszuba

Zastępca: Mikołaj Drewniak

Skarbnik: Antoni Serek

Sekretarz: Sebastian Kurkowiak

Jak co roku nasze Szkolne Koło Caritas włączyło sie w akcję "KARTKA ŚWIATECZNA- PODAJ DALEJ!"

Kolejną akcją zorganizowaną  przez SKC była sprzedaż pierników z okazji Mikołajek. Dzięki środkom uzyskanych z ich sprzedaży, uczniowie mający trudną sytuację materialną pojadą w czasie ferii zimowych na lodowisko.

2. Dnia 20grudnia b.r. SKC działające przy naszej szkole zorganizowało przedświąteczne spotkanie na które został zaproszony ksiądz proboszcz Maciej Krulak, Romana Szeląg, Aleksandra Leśniak oraz osoby samotne  z naszej okolicy. Dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek, w czasie którego wszyscy obejrzeli „Bajkowe Jasełka” w wykonaniu naszych uczniów. Po występach opiekunka SKC złożyła gościom życzenia świąteczne, a dzieci obdarowały ich stroikami.

Członkowie SKC i dzieci z  rodzin  o  trudnej sytuacji materialnej  w ferie zimowe wraz z opiekunami wyjechali na lodowisko oraz do Mc Donalda do Gostynia.  Fundusze na ten cel zostały zebrane podczas różnych akcji charytatywnych zorganizowanych w naszym Zespole.

W miesiącu marcu zorganizowano zbiórkę odzieży, żywności i środków czystości dla osób samotnych i z trudną sytuacją materialną.

W czasie Wielkiego Postu członkowie SKC przygotowali nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele dla parafian z Borzęciczek.
Jak co roku, nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję "Jałmużna Wielkopostna”.

Dnia 17 czerwca b. r. ksiądz proboszcz Maciej Krulak wspólnie z p. Dyrektor i nauczycielami z naszego Zespołu zorganizował Festyn Szkolno- Parafialny pod hasłem „Nowoczesność”. W przeprowadzeniu „Turnieju Wsi” pomagali wolontariusze z naszego Koła Caritas.

Za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc wolontariusze SKC na zakończenie roku szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy.