Szkolne Koło Caritas jest organizacją działającą na terenie szkoły pod kierunkiem Dyrektora Szkoły, włączającą się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywno-opiekuńczo-wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Opiekunami Koła są nauczyciele Agnieszka Misiak oraz Jolanta Goździela.

Zarząd:

Przewodnicząca: Wirginia Kaszuba

Zastępca: Mikołaj Drewniak

Skarbnik: Antoni Serek

Sekretarz: Sebastian Kurkowiak

{foto48838}

{foto48839}

Wykonanie kartek świątecznych dla osadzonych w więzieniu.

{foto48969}

Pierniki dla samotnych.

Zbiórka żywności dla potrzebujących.

Wielkanocna zbiórka żywności dla potrzebujących

Udział w akcji  "Kartka świąteczna-podaj dalej !"

Życzenia

W piątek 10 listopada 2017 r. Szkolne Koło Caritas działające przy naszym Zespole zorganizowało sprzedaż rogalików, które upiekły mamy naszych uczniów. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Część rogalików została ofiarowana do naszego kościoła na odpust św. Marcina.

Zbiórka żywności dla potrzebujących.

Jak co roku nasze Szkolne Koło Caritas włączyło sie w akcję "KARTKA ŚWIATECZNA- PODAJ DALEJ!"

Kolejną akcją zorganizowaną  przez SKC była sprzedaż pierników z okazji Mikołajek. Dzięki środkom uzyskanych z ich sprzedaży, uczniowie mający trudną sytuację materialną pojadą w czasie ferii zimowych na lodowisko.

2. Dnia 20grudnia b.r. SKC działające przy naszej szkole zorganizowało przedświąteczne spotkanie na które został zaproszony ksiądz proboszcz Maciej Krulak, Romana Szeląg, Aleksandra Leśniak oraz osoby samotne  z naszej okolicy. Dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek, w czasie którego wszyscy obejrzeli „Bajkowe Jasełka” w wykonaniu naszych uczniów. Po występach opiekunka SKC złożyła gościom życzenia świąteczne, a dzieci obdarowały ich stroikami.